Pomáháme na svět projektům, které mění paradigma.

Kdo jsme a proč to děláme?

V našich oborech se již dlouho pohybujeme na poli udržitelnosti, ekologie a odpovědného podnikání. Všimli jsme si však, že to už nestačí. Klimatický kolaps nabírá na obrátkách, demokracie praskají ve švech, nůžky se rozevírají a to co platilo dříve už neplatí. Ocitáme se na prahu nového paradigmatu. Jeho zrodu je třeba pomoci a tam nás vedou naše srdce.

Vladimír Dolejš

Changemaker, spiritus agens, bridge between business and community

Koherence mezi hlavou a srdcem. Hledání cesty od současnosti do smysluplné budoucnosti. Spolupráce zásadních projektů a patronů. Nastavování dosažitelných cílů. Propojování lidí a budování komunit. Toť mým smyslem v našem projektu 1 % pro nový příběh.

Michaela Thomas

Designérka změn

Před 13 lety jsem založila aktivistické studio Butterflies & Hurricanes, jehož portfolio nyní reprezentují neziskové organizace, lokální projekty a organismy jedoucí na vlně Nového paradigmatu. Po více než 28leté praxi v oblasti designu a packagingu si jsem vědoma ničivých dopadů marketingu pro společnost i jednotlivce, a proto ve studiu uplatňuji zásady Matteringu, pro který je péče o Planetu i její obyvatele přednější než profit a růst. Více než titulů a dosažených profesních met si vážím, že jsem obyvatelkou nádherné planety Země, mámou, ženou a pozorovatelkou dechberoucí moudrosti přírody.

Lukáš Rolf

Stratég

Vyrůstal jsem v Podkrkonoší obklopený přírodou a považoval to za samozřejmost. Při studiu na VŠE jsem se však ocitl uprostřed tepajícího městského labyrintu a postupně si uvědomoval, že pocit sevření mezi asfaltem a ocelí nevnímám jen já, ale celá živoucí planeta. Po životním kotrmelci a obratu od rozjeté kariéry pro globální lovebrand směrem k ochraně přírody jsem se ponořil do hloubky systémových problémů, využil zkušenosti s budováním komunit a spoluzaložil byznysovou platformu Změna k lepšímu. Jsem přesvědčený, že vedle snahy systém opravit je důležité podporovat alternativy, které mění naše vnímání světa a nabízí nové příběhy a cesty. Nejraději tvořím na vlnách elektronické hudby, s přáteli v přírodě, nebo obojí najednou při pořádání festivalů Fenix a Psychedelicious.

Andrea Podolinská

Projektová manažerka

Celý život svou podstatou tíhnu k přírodě a její moudrosti. V roce 2011 jsem začala pracovat v aktivistickém designovém studiu Butterflies & Hurricanes a vše mi najednou začalo dávat smysl a propojovat se – enviromentální, společenská a mezilidská témata. Mattering mi vnesl nový pohled na to, jak může ideální spolupráce vypadat a nedevastovat vztahy, přírodu, lidi a planetu. Za všechny tyto počiny jsem vděčná a ráda bych i nadále pracovala na smysluplných projektech, které doufám, že mi 1 % pro Nový příběh přinese.

Views: 428